„Берое” отстрани „Черно море” след дузпи за купата
„Берое” отстрани „Черно море” след дузпи за купата / Gulliver/Getty Images

Носителят на купата на България „Черно море” бе елиминиран в четвъртфиналите в турнира след загуба от „Берое” след 0-0 в редовното време и 3-5 при изпълнението на дузпи. Минета преди края на второто продължение домакините останаха с човек по-малко след изгонването на Спас Делев  за 2 жълти картона. Ето по-интересните ситуации в мача:

В 3-ата минута при бърза флангова атака на домакините отляво бе неправилно маркирана засада на Пенев.Първият точен изстрел бе отправен от Иса в 16-ата минута от границата на наказателното поле, но право в ръцете на Китанов. В 24-ата минута, когато за пръв път свалиха топката на земята, „моряците” стигнаха до интересна контраатака след пас на Расим към Васев, но последният бе съборен на фланга. При центрирането от свободния удар, Траянов стреля с глава, но над вратата. Само 2 минути по-късно Курьор не овладя една топка в наказателното поле, пратена от Клок, а в ответната атака Том стреля встрани от вратата на Китанов. След ново статично положение Курьор този път пропусна да насочи добре топката в мрежата на Пиргов при центриране на Расим.  В 40-ата минута Делев бе оставен непокрип пред наказателното поле при една статично положение, но Китанов отрази удара му.Минута преди края на полувремето Китанов улови топката след далечен изстрел на Динков.

В началото на втората част Паланков стреля извън наказателното поле след пас на Васев, но топката мина встрани. В 53-ата Том пробва отдалеч рефлекса на Китанов, но без проблеми за стража на варненци. След подаване на Божилов, Иса се промъкнав 63-ата минута между Кулибали и Георгиев,но стреля неточно. При страхотна контраатака Курьор и Педро ненамериха пътя до вратата на Пиргов. Първият си точен удар гостите нанесоха чрез Траянов с глава след центриране на Георгиев, но стражът на домакините улови. В 75-ата Елиаш стреля с глава, но над вратата след центиране на Делев от фаул. В 80-ата минута Милисавлевич стреля опасно по диагонала, като топката облиза и страничния стълб, но излезе в аут. В последните 15 минути играта бе доста накъсана от постоянни отсъждани фаулове в половината на гостите. В 90-ата минута Райков обстрелва отдалеч ог фаул вратата на Пиргов, но без успех. Така след 0-0 се стигна до продълженията.

В 99-ата минута Китанов спаси след хубав пряк свободен удар на Делев, което бе най-интересното в първото продължение. Във 110-ата Филипов стреля от около 30 метра, но над вратата на варненския тим. Отново Китанов се намеси 4 минути по-късно след диагонален удар на Делев. Самият Делев бе изгонен след втори жълткартон в 119-ата минута за това, че фаулира Педро на фланга. Стигна се до дузпи. При тях Берое се наложи с 5-3.

Точни за Берое бяха Динков, Иванов, Костов, Иса и Елиаш. За варненци пропусна Марчин, а точни бяха Стенио, Расим и Педро.

„Берое”: Пиргов, Василев, Пенев, Зафиров (90 Костов), Иванов, Динков, Том (55 Милисавлевич), Елиаш, Божилов (Филипов), Делев жк (чк), Иса жк;

„Черно море”: Китанов, Георгиев жк, Кулибали (113 Марчин жк), Траянов жк, Венков, Клок жк (76 Стенио), Паланков жк, Расим жк, Васев (86 Райков), Педро, Курьор.