Нешка Робева посвети спектакъла си във В. Търново на 30- годишнината на ДКС В. Левски
Нешка Робева посвети спектакъла си във В. Търново на 30- годишнината на ДКС В. Левски / снимка: Пресцентър- Община В. Търново

Дворецът на културата и спорта ”Васил Левски” се оказа тесен за многобройните почитатели на емоционалните танци на формацията на ненадминатата Нешка Робева. Юбилейният спектакъл на трупата предложи множество стилове и красотата на музикалното и танцово изкуство на компетентната и взискателна публика на Велико Търново.

В болярския град  събитието ознаменува 30 годишнината от построяването на   ДКС „Васил Левски”.Институцията с  гордост може да се похвали с факта, че заслужено е  домакин на всички значими културни и спортни събития на града и региона. Привилегията Дворец за култура и спорт в България е оказана само на градовете Варна през 1968 г. и на Велико Търново през 1985 год.

Интересен е фактът, че преди 30 години Нешка Робева  със  „златните”  си момичетана открива залата, а сега тя е  отново е тук с  великолепните си танцьори от „Нешенъл арт”. На кратката церемония преди спектакъла директорката на комплекса Таня Димитрова  отбеляза факта, че няма по- подходяща визуализация на идеята ,,култура и спорт”. Тя благодари на Нешка Робева и нейните артисти, на гостите от Москва – „Русска рома”, на Иво Папазов - Ибряма и неговия оркестър за прекрасния подарък и пожела на „Нешенъл арт”  да продължат да радват България най-малко още 50 години.

Спектакълът се осъществи под партонажа на кмета на Велико Търново  Даниел Панов, който активно подкрепя културния живот в старата столица. Турнето продължава със спектакли във Варна, Бургас, Ямбол, Хасково, Пловдив, Свиленград. Поради големия зрителски интерес и липсата на билети за 1 декември в София, Жокер медиа и Нешенъл арт пуснаха в продажба и втора дата – 11 декември.  Тогава специални гости ще бъдат група „Грамофон”.