С гол на национал откри сезона „Лудогорец II“, но загуби мача си с „Дунав“
С гол на национал откри сезона „Лудогорец II“, но загуби мача си с „Дунав“ / netinfo

Със загуба стартира участието си в „Б“-група вторият отбор на „Лудогорец“. Младите орли загубиха срещата си с „Дунав“-Русе с 2:3.

Мачът се игра на стадион „Лудогорец Арена“ в Разград пред близо 1000 зрители. За „Лудогорец II“ игра националът Михаил Александров, както и португалецът Витиня от мъжката формация на отбора.

Резултата откриха гостите в 19-тата минута. От близо 25 метра Юлиян Ненов стреля в долния ляв ъгъл. 3 минути по-късно домакините изравниха с попадение на Михаил Александров. В 40-тата минута русенци отново поведоха с гол с глава на Николай Колев.

И през второто полувреме сините от Русе владееха повече топката и имаха по-чисти положения. Домакините обаче  вкараха първи – в 71-вата минута отбеляза един от новите играчи в тима на „Лудогорец“ – голмайсторът на „Б“-група Янаки Смирнов.

Равенството се запази 12 минути, в 83-тата вкара след центриране в наказателното поле за 2:3 вкара Светослав Читаков.