Отборите на Бузлуджа и Синия Запад спечелиха футболния турнир за квартални отбори / ОДК

Отборите на "Бузлуджа" (родени 2000 - 2002 г.) и "Синия Запад" (родени 2003 - 2005 г.) спечелиха футболния турнир за квартални отбори, организиран от ОДК - Кюстендил. В турнира участваха 8 отбора (5 в І възрастова група и 3 във ІІ възрастова група). Срещите се играха на спортната база на Общински плувен комплекс под ръководството на Константин Мандалски - старши учител по футбол в ОДК.

Отборите на "Бузлуджа" и "Синия Запад" спечелиха футболния турнир за квартални отбори

На спортната площадка бе Гюлка Джабирова - експерт в РЗИ - Кюстендил, която поздрави футболистите. В небето над Кюстендил полетяха балони с пожелания към кюстендилци за здравословен начин на живот без цигарен дим и упойващи вещества.
След теглен жребий отборите в двете възрастови групи играха по схемата "всеки срещу всеки". Мачовете бяха в две полувремена от по 15 минути. Всеки отбор бе от 9 футболисти - 8 полеви играчи и 1 вратар.

Крайно класиране:
І възрастова група (родени 2000 - 2002 г.)
1. "Бузлуджа"
2. "Герена"
3. "Център" и „Младост" - с равен брой точки
Финалната среща бе много оспорвана и завърши с резултат 1:1 в редовното време. След изпълнение на дузпи победа завоюва отборът на "Бузлуджа" с резултат 5:4.