Два гола на Писаров, по един на Петков и Байдаков за победа на етърци
Два гола на Писаров, по един на Петков и Байдаков за победа на етърци / Дарик нюз, архив

С гол на Искрен Писаров, отборът на „Етър ВТ“ откри резултата срещу павликенци още при първата си атака. Халфът получи пас от Тодор Колев и стреля под плонжа на вратаря на гостите. Срещата се игра на днешния Тодоровден на терена в Самоводене пред около 200 зрители.

В 11- ата минута гостите направиха бърза контра, при която Георги Колев се откъсна отдясно, но Венци Димитров излезе навреме и улови топката. При ответната атака Тодор Колев можеше да удвои за етърци, прехвърляйки вратаря Киров, но топката прелетя над рамката зад него.

Последва пробив на Димитър Кушев и центриране, при което топката кацна върху напречната греда над Венци Димитров. В 23- ата минута Искрен Писаров получи пас по диагонала от Мартин Николов и от движение отбеляза второто си попадение в срещата за 2:0.

В оставащото време до почивката Димитър Кушев от пряк свободен удар принуди Венци Димитров да се намесва, за да запази мрежата си суха.

Двамата останаха очи в очи в 46- ата минута, в която Тодор Чирпанов бе задържан в наказателното поле на великотърновци и реферът Стоян Денев правилно отсъди наказателен удар. От бялата точка обаче, Димитър Кушев стреля в напречната греда и резултата остана непроменен.

Точно след час игра Байдаков се откъсна, вратарят на павликенци отби топката, тя попадна в Иван Петков, който я посрещна около дъгата и с отмерен удар направи разликата класическа- 3:0.

Петнайсет минути преди края Тодор Колев намери отлично Байдаков и той с прехвърлящ удар от въздуха фиксира финалното 4:0. За „виолетовите“ в двубоя не взеха участие лекуващите контузии Анев, Стоев, Аладжов, Попов и Емил Николов. По време на срещата травми получиха Кямил, Копаранов и Хаджииванов.

„Етър ВТ“: Димитров, Петров, Макенджиев, Трифонов, Николов, Копаранов, Кямил, Николаев, Колев, Кънев, Писаров (Ивайло Петков, Иван Петков, Байдаков, Хаджииванов, Иванов, Узунов)

ОФК „Павликени“: Киров, Гецов, Додуров, Савов, Цонев, Ил. Илиев, Ст. Иванов, Шипкалиев, Чирпанов, Георги Колев, Кушев (Христанов, Тисовски, С. Стефанов, Кадир, Димитров, Николаев, Стил. Иванов, Чешмеджиев, Шабан, Калчев, Петров, Г. Стефанов)