Локомотив София победи Хасково с 2:1
Локомотив София победи Хасково с 2:1 / Gong.bg, Георги Димитров

Локомотив София записа втора поредна победа и се утвърди в първата шестица. „Столичните железничари“ стигнаха до победата, след като направиха обрат срещу Хасково и спечелиха с 2:1. Гостите поведоха след гол на Димитър Алексиев в 32-та минута. Ламжед Шехуди с две попадения донесе победата за Локомотив.

Извън състава на Локомотив София останаха Даниел Генов, Александър Бранеков и Йордан Тодоров. Генов има ангина, докато Йордан Тодоров е с изкълчен глезен. Александър Бранеков скоро ще се подложи на операция на ахилесите.

Локомотив София доминираше в началото на мача, но не успя да се възползва от първоначалния натиск.

Хасково поведе в резултата в 32-та минута, когато Камен Хаджиев не успя да избие добре една топка и тя попадна в Димитър Алексиев. Той прехвърли Божидар Митрев и изпрати топката във вратата на Локомотив София.

Локомотив София успя много бързо да изравни резултата. В 33-та минута след центриране в наказателното поле на Хасково, Ламжед Шехуди остана непокрит в наказателното поле на гостите и с глава изравни резултата.

Локомотив София продължи да доминира и бе близо до това да вкара втори гол още преди края на първото полувреме. В 42-та минута Ламжед Шехуди изведе добре Владислав Романов, който стреля опасно, но топката срещна десния стълб на вратата на Николай Банков.

Домакините започнаха силно и през второто полувреме. В 48-та минута Елтон центрира в наказателното поле на Хасково, топката тупна около точката на дузпата и продължи към втора греда, където Ламжед Шехуди стреля, но топката срещна гредата.

Локомотив София успя да обърне развоя на срещата в 49-та минута, когато след много груба грешка в защитата на Хасково и на вратаря Николай Банков, Ламжед Шехуди вкара своя втори гол в мача за 2:1.

Локомотив продължи да доминира и в 61-та минута Камен Хаджиев стреля с глава от много чиста ситуация, но Николай Банков успя да спаси и да избие топката в корнер.

Пет минути по-късно Александър Манолов изведе Шехуди в наказателното поле на Хасково, но той подаде към Том, който стреля в аут.

В добавеното време на срещата Ламжед Шехуди стреля от много изгодно положение, от 12 метра, но право в ръцете на Николай Банков.

Локомотив София се изкачи на четвърто място във временното класиране с актив от 26 точки, докато Хасково продължава да е последен с едва 4 точки.

Локомотив София: Божидар Митрев, Елтон дош Рейш, Марко Ранджелович, Камен Хаджиев, Румен Трифонов, Антонио Ливраменто (90+3- Даниел Васев), Иво Иванов, Евертон Джилио-Том, Александър Манолов (80- Траян Траянов), Владислав Романов, Ламжед Шехуди (90+4- Антон Славчев)

Хасково: Николай Банков, Костадин Ничев, Николай Димитров (63- Мартин Ковачев), Владислав Узунов (78- Джихат Кямил), Иван Скерлев, Георги Коруджиев (64- Атанас Чепилов), Олег Шелаев, Педро Еуженио, Вълчан Чанев, Димитър Алексиев, Деян Лозев