„Дунав 8806“ продължава с победите в НБЛ-жени
„Дунав 8806“ продължава с победите в НБЛ-жени / netinfo

Шампионките от „Дунав 8806“ продължават победния си ход в първенството в Националната баскетболна лига при жените. Момичетата на Георги Божков надделяха над „Рилски спортист“ с 62:49 (11:10, 17:13, 14:10, 20:16) в мач от петия кръг на елита при дамите в залата в русенския квартал „Здравец“. Заради различни травми за домакините участие в срещата не взеха Радостина Димитрова и Цветомира Шаренкапова.

Двубоят започна равностойно. След няколко обрата, в края на първата част все пак „сините феи“ водеха в резултата с една точка за 11:10. През втората част дунавки успяха да поддържат макар и крехка преднина и се оттеглиха на почивката с 5 точки напред за 28:23.

Дунавският аванс продължи да варира и през третата част. Все пак домакините успяха да увеличат още малко преднината си , а 10 минути преди края водеха с 9 точки за 42:33. До финалната сирена сценарият бе подобен и дунавки успяха да се поздравят с успеха.

Най-добра за победителките бе Кристина Сантяго, която записа дабъл дабъл с 27 точки и 13 борби. Тамара Баич добави 12 точки, а Жаклин Златанова 10 точки и 9 борби за победата на „сините феи“.

В следващия кръг от НБЛ-жени „Дунав 8806“ гостува в зала „Дружба“ в Хасково на 29 ноември на едноименния тим, който продължава да е водач във временното класиране с пълен актив.