Защо жените имат гърди?
Защо жените имат гърди? / Thinkstock/Getty Images

Защо жените имат гърди? Не, защо мъжете имат гърди? Това е, защото си похапват повечко и вече не са такива атлети, каквито лъжеха, че са в гимназията. Не и защо имаме зърна, което се дължи на природното колебание, ние мъже ли сме или жени в ранния стадии на бременността, а защо жените имат тези чудеса, току под носа им.

Отговора на днешната Питанка можете да слушате ТУК

Има логика в питането. Никой друг женски бозайник не разполага с такова нещо. Имаме увеличение на областта при кърмене. Като почнем с такива термини и става много весело. Имаме увеличение на областта при кърмене, но свършили кърменето, нещата отново се връщат в първоначалния вариант. При хората не е така. Иначе, представете си само, когато жената не кърми, пак да си става плоска като петокласничка.

Деликатен въпрос си е въпросът за женските гърди. Понеже всеки има мнение по въпроса, вкус, предпочитания, а ние трябва да се лишим от това и да подходим научно. Защото, ако не беше научно, щяхме да кажем, че жените имат гърди, за да съществува интернет. Нали знаете вица, по какво си приличали и различавали гърдите и кибрита? Кибрита бил измислен за възрастни, но с него си играели деца, а гърдите били измислени за деца, но с тях си играели възрастни. Връщаме се на темата. Две са научните обосновки, защо прародителките ни са развили бюстове.

Първата обосновка е сексуална. Дължим я на знаменития Дезмънд Морис. Той твърди, че гърдите всъщност трябва да приличат на нещо друго. Преди да кажа на какво, нека изясним, че хората сме единствените същества, които правят секс лице в лице. Вие сигурно и други пози знаете, но човечеството е измислило мисионерската поза. В това сме мисионери в животинския свят. Позата е важна по ред причини, включително здравни, не само романтични. Но понякога да гледаш партньора само в очите не е достатъчно стимулиращо, особено ако само допреди няколко хиляди години очите изобщо не са те интересували. Ето как природата развива гърдите, за да приличат на задните части и така да действат стимулиращо. Дезмънд Морис го твърди, не ние. Това е неговата теза в книгата "Голата маймуна".

Втората причина също е еволюционна. В момента, в който започват да се развиват черепите ни, долните ни челюсти стават по-малки, носовете ни се издължават и за нас, като вид, става много трудно да сучем. За да не се задушават бебетата, природата оформя дамския бюст във възможно най-удобната форма да кърмиш бебе, докато си го гушнал на ръце. И понеже човешкото възпроизвеждане не е лимитирано, като при разни други видове, а може да става буквално ежемесечно, природата не си играе да свива и да пуска тези области, а си ги оставя така. Ето ви причина номер две за съществуването на бюст.

Каквото да предпочетете и да приемете, ние държим да изкажем благодарности на природата за появата на женските гърди, понеже без този феномен пубертетът ни щеше да е много скучно време. А и не само пубертетът.

Ако имате още въпроси, питайте Питанка. Можете да го направите на страницата на Питанка във Facebook.

Още интересни въпроси, както и техните отговори можете да намерите тук