Берое удари Левски при повторния дебют на Гонзо, Мапуку наказа Кунчев
Берое удари Левски при повторния дебют на Гонзо, Мапуку наказа Кунчев / снимка: Gong.bg, Георги Димитров

Берое записа първа победа в първенството, след като спечели с 2:1 домакинството си срещу Левски от 4-я кръг на А група. Двубоят се игра пред 6700 зрители. По този начин Георги Иванов записа загуба при завръщането си на треньорския пост на „сините”.

Жуниор Мапуку отбеляза и двата гола за Берое, които се оказаха от решаващо значение. Той се възползва максимално от две грешки на вратаря Стефано Кунчев и се разписа в 6-та и 22-та минута.

Левски стигна само до почетен гол в 36-та минута. Играчите на Георги Иванов имаха превъзходство, но не успяха да се възползват от него.

Със спечелените първи три точки Берое вече има пет, докато Левски остана с 4. В следващия кръг Берое гостува на Славия, а Левски приема Ботев.