Алжир се опълчи смело на Германия, но загуби с 1:2
Алжир се опълчи смело на Германия, но загуби с 1:2 / снимка: Guliver/Getty Images

Германия удари Алжир с 2:1 в осминафиналната битка на изтощението, която премина през 120 минути футбол и куп крампове, за да излъчи противника на Франция в четвъртфиналите. Селекцията на Йоаким Льов не изнесе много впечатляващ мач за разлика от африканския си опонент, в чийто редици блестеше вратарят на ЦСКА Райс М'Боли.

Стражът на „пустинните лисици” бе с основна заслуга за нулевото реми в редовното време, след като извърши серия от геройства под рамката. Той спаси поне четири или пет чисти гола, а съотборниците му в атака пък пропуснаха да се възползват от силното си начало на срещата.

В крайна сметка Андре Шюрле откри рано през първото продължение, а Месут Йозил удвои в 119-ата минута. Още в ответната атака Алжир намали, но това бе и последният епизод в двубоя.