Локо Сф изпроводи Черноморец в „Б“ група с гол-шедьовър
Локо Сф изпроводи Черноморец в „Б“ група с гол-шедьовър / Gong.bg, Георги Димитров

Локомотив Сф изпроводи Черноморец в „Б“ група, накъдето бургазлии потеглиха още след миналия кръг при загубата от Славия. Днес възпитаниците на Димитър Васев надиграха „акулите“ на техен терен и стигнаха до победа с 2:1.

Така локомотивци събраха актив от 4 победи, 1 равенство и 1 загуба срещу този свой пряк съперник в битката за спасение в 6-те мача помежду им за първенство и за Купата на България през сезона.

След бърза размяна на голове през първото полувреме, дело на Д. Илиев за гостите от София и Милчо Ангелов за домакините, се стигна и до гол-шедьовър след почивката. Вкара го сръбският бранител на Локомотив Марко Ранджелович със задна ножица в 57-ата минута. С него локомотивци спечелиха победата, след като доминираха през по-голямата част.

Черноморци отвръщаха с контри и пробваха от преки свободни удари да застрашат вратата на Митрев. В техния състав бяха записани само три резерви, явно заради проблемите, които изпитва този отбор

През първото полувреме футболистите на Локо Сф стояха по-добре на терена и създадоха няколко добри положения. Генов на три пъти имаше възможности пред себе си, но ги пропусна. Най-чисто бе положението пред него в 32-ата минута, когато защитник успя да избие топката от краката му във вратарското поле, изпращайки я в корнер. „Акулите“ пък направиха принудителна смяна малко преди това, когато Траян Траянов напусна контузен, сменен от Димов.

Гостите все пак стигнаха първи до гол. В 35-ата минута те осъществиха добра контра, завършена отдясно от Димитър Илиев за 0:1.

Само две минути по-късно, обаче, Милчо Ангелов пробва прехвърлящ удар и изпрати топката над Митрев във вратата на Локо Сф за 1:1. При този резултат двата отбора се оттеглиха на почивка.

В 57-ата Локо Сф отново поведе в резултата след страхотно попадение на Марко Ранджелович със задна ножица, което може да претендира за номер 1 през сезона в "А" група. Маркиньос центрира и сръбският защитник направи "ала Пиола", а вратарят дори не помръдна - 1:2.

Столичани продължиха да диктуват темпото и през втората част, като стигнаха до нови две, но безрезултатни атаки.

В 77-ата минута Манзоро стреля от фаул от 30 метра, но вратарят на Локо Сф Митрев изби в корнер. Три минути по-късно след негово центриране отново от фаул Дрянов стреля опасно, но покрай вратата на Локо Сф.

В 84-ата пред Маркиньос се откри възможност да покачи резултата за гостите, но бразилецът с български паспорт пропусна.

Домакините продължиха да застрашават вратата на Локо Сф главно от статични положения. При два поредни фаула в последните минути Милен Василев веднъж уцели напречната греда, а после стреля в аут.

ЧЕРНОМОРЕЦ:Живкович, Василев, Ангелов, Гамаков, Бекое, Тр. Траянов /29-Димов/, Манзоро, В. Траянов-кап, Дрянов, Дамчевски, Филипов.

ЛОКО СФ: Митрев, Елтон, Ранджелович, Хаджиев, Гаров, Иванов, Гаджев /69-Джиби/, Маркиньос-кап, Д. Илиев /90-Славчев/, Генов /82-Велковски/ ,Том.

ГОЛМАЙСТОРИ: 0:1 Д. Илиев 35, 1:1 Ангелов 37, 1:2 Ранджелович 57

СЪДИЯ: Никола Попов

ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Гаджев , Иванов, Ранджелович, /Локо Сф/; Манзоро , Дамчевски /Чц/

СТАДИОН: „ЛАЗУР“