Два протеста посрещнаха участниците в заседанието на Консултативния съвет за национална сигурност с тема „Рисковете пред България, свързани с развитието на кризата в Украйна". От едната страна се бяха събрали симпатизантите на „Атака", които скандираха „Оставка" на президента, а от друга страна се събраха неколцина протестиращи от #ДАНСwithme, които искаха оставката на цялото правителство.
След началото на заседанието на КСНС пред президентството останаха само симпатизантите на „Атака", но и те се разотидоха малко след 13.30 часа.
Очаква се по време на заседанието доклади да изнесат министър-председателят Пламен Орешарски, директорът на Националната разузнавателна служба бригаден генерал Драгомир Димитров и директорът на служба „Военна информация" Веселин Иванов.
Освен Украйна, другата тема, която се очаква да бъде засегната на извънредното заседание на КСНС, е разпределението на членовете в ЦИК - тема, която доведе до остри сблъсъци между управляващите и властта. Причината е, че президентът Росен Плевнелиев издаде указ, с който дава едно място повече на ГЕРБ за това, че е най-голяма парламентарна група.


Началото на заседанието бе насрочено за 10:00 ч., а в 09:00 ч. националистите организираха своя митинг пред президентството, който мина под наслов: „Санкции срещу Русия са санкции срещу България". Лидерът на „Атака" Волен Сидеров, депутати, членове и симпатизанти дойдоха, за да подкрепят българите в Крим, които настояват за признаване на референдума и спиране на намеса и санкции от страна на САЩ и ЕС.
Още преди началото на самото заседание събралите се на митинга призоваха българската власт да не признава санкциите, които се очаква да бъдат наложени спрямо Русия и да признае референдумът в Крим. Причината е, че всички санкции върху Русия биха рефлектирали върху България.
Протестиращите от #ДАНСwithme, които се събраха от другата страна на президентството, скандираха „Оставка" при преминаването на председателя на парламента Михаил Миков. Малко след това те се разотидоха.
Митингът на националистите обаче продължи. Хората се заканиха, че няма да си тръгнат, докато техният лидер Волен Сидеров не излезе от заседанието на КСНС и не разкаже какво се е случило.
Лидерът на „Атака" напусна по-рано заседанието на КСНС. Пред президентството той разкритикува докладите, представени на заседанието.

Жандармерия и полицаи пазеха и разделяха протестиращите, но до напрежение и сблъсъци не се стигна. Една жена, участваща в митинга на „Атака", припадна, но беше изнесена бързо с линейка.

