Пловдивската община налива 1,5 млн. лева в бившия хотел на Ванко 1
Пловдивската община налива 1,5 млн. лева в бившия хотел на Ванко 1 / снимки: DarikNews.bg, архив, Пловдив

1,5 млн. лева от бюджета на община Пловдив за следващата година ще бъдат използвани за преустройство на бившия хотел на рапъра Ванко 1. Сградата ще приюти Центъра за управление на трафика, който местната администрация ще прави догодина.

Миналата седмица Експертният съвет за устройство на територията (ЕСУТ) прие и одобрил проекта за преустройство на 7-етажното здание.

Изграждането на Център за управление на трафика е част от големия транспортен проект на община Пловдив за над 40 млн. лева. Той включва изграждането на 14 км велоалеи, въвеждане на електронно таксуване в градския транспорт, подвижен състав, автобусни спирки и информационни знаци, система за интелигентно управление на трафика и паркинги.

Новини от Пловдив