Берое завърши 2013 година с победа и с минимални надежди за първата седмица
Берое завърши 2013 година с победа и с минимални надежди за първата седмица / LAP.bg

Берое завърши 2013 година с победа. „Зелено-белите” спечелиха с 2:1 домакинството си на Пирин Гоце Делчев от 23-я кръг на А група. По този начин Берое записа първа победа срещу Пирин в мач от първенството. Със спечелените три точки старозагорци запазиха минималните си шансове за класиране в първата седмица. Головете за Берое вкараха Георги Андонов и Венцислав Христов, докато почетното попадение за Пирин реализира Марио Близнаков.

Берое имаше тотално надмощие през първото полувреме. Старозагорци контролираха случващото се на терена и логично отбелязаха два гола, като това бе най-малкото, с което Пирин се отърва през първите 45 минут.

Домакините изпуснаха първата добра възможност в 6-та минута, когато Игор Джоман подаде към Венцислав Христов, който излизаше сам срещу Абди Абдиков, но си поведе твърде дълго топката и това позволи на вратаря на Пирин да излезе и да улови топката. Две минути по-късно Пламен Крумов центрира от корнер в наказателното поле на Пирин, където Атанас Зехиров продължи топката към Венци Христов, но той стреля неточно в аут. В 10-та минута Давид Каядо центрира в наказателното поле на Пирин, където Георги Андонов овладя топката на границата на вратарското поле и стреля, но неточно в аут. Берое можеше да поведе в резултата в 21-та минута, когато Пламен Крумов стреля изненадващо от фаул от 25 метра, като насочи топката в долния десен ъгъл на вратата на Абдиков, който се разтегна и успя да избие в корнер.

Берое поведе в 24-та минута, когато Елио Мартинс подаде към Веселин Пенев, който центрира в наказателото поле на Пирин, където Георги Андонов засече топката с глава и я прати в левия ъгъл на вратата на Абдиков.

„Зелено-белите” удвоиха своята преднина в 26-та минута, когато Елио Мартинс пусна пас в коридор за Давид Каядо, който центрира за Венцислав Христов, а той отблизо на празна врата не пропусна да вкара.

Домакините пропуснаха да вкарат трети гол в 30-та минута, когато Георги Андонов центрира в наказателното поле на Пирин, където Елио Мартинс стреля с глава, но неточно над напречната греда в аут.

Пирин Гоце Делчев намали пасива си в 37-та минута, когато Марио Близнаков стреля от пряк свободен удар и прати топката в горния ляв ъгъл на вратата на Караджов.

През второто полувреме темпото на игра видимо спадна. Играчите на Берое продължиха да нападат и да търсят трето попадение, докато гостите от Гоце Делчев действаха на контраатаки.

В 54-та минута Пламен Крумов центрира от корнер в наказателното поле на Пирин, където Борислав Стойчев стреля с глава, но над напречната греда в аут.

Берое можеше да вкара трети гол в 75-та минута, когато Венци Христов се пребори за една топка с двама футболисти на Пирин, след което излезе сам срещу Абдиков и го финтира, но не достатъчно добре, все пак нападателят на Берое стреля, но над напречната греда в аут.

Берое продължи да напада и в 81-та минута Георги Андонов подаде към Атанас Зехиров, а той продължи към Елио Мартинс, който стреля, но над напречната греда. Минута по-късно Елио Мартинс направи двойно подаване с Давид Каядо, който излезе сам срещу Абдиков и стреля, но вратарят на Пирин спаси.

Така Берое приключва календарната година с 33 точки на 8-ото място, като намиращият се точно пред тях тим на Черно море има с 4 повече. "Моряците" обаче утре играят своя мач от кръга - домакинство срещу Ботев Пловдив.

Надеждите за оцеляване пред Пирин пък съвсем се изпаряват, след като играчите на Костадин Ангелов не успяха да прибавят нови точки към скромния си актив от 9, който им отрежда последната позиция

Берое: 12. Иван Караджов; 17. Пламен Крумов, 5. Борислав Стойчев, 6. Иво Иванов, 28. Веселин Пенев /77' - 15. Динков/; 27. Игор Джоман, 18. Атанас Зехиров /90' - 70.Костадинов/; 29. Елио Мартинс, 7. Георги Андонов (к), 88. Давид Каядо /90' - 19. Райнов/; 10. Венцислав Христов.

Пирин Гоце Делчев: 83. Абди Абдиков, 6. Атанас Фиданин, 5. Любомир Гуцев, 30. Иван Стоянов, 22. Антон Киров, 23. Мурад Ибраим, 18. Илия Карапетров, 8. Петър Лазаров (к), 21. Васил Панайотов, 77. Марио Близнаков, 7. Костадин Башов.