„Сдружение за съвременно изкуство и култура - Различният поглед" организира доброволческа вечер за всички настоящи местни и чуждестранни доброволци на организацията.
На 28 ноември-Деня на благодарността, празнуван в англо-говорящия свят, Сдружението ще изрази своята благодарност към всички младежи, включили се в организацията на Шестото издание на Ежегоден младежки фестивал РАЗЛИЧНИЯТ ПОГЛЕД 2013 г., и в проектите „Младежка Арт Зона" към програма „Младежта в действие", „Културен шейк" към Младежка банка при Обществен дарителски фонд, Стара Загора, "Рециклираща Арт Творилница" по дарителската програма ЗАГОРКА ЗЕЛЕН ФОНД 2013 и "Заедно в изкуството 2" по Европейска доброволческа служба (EVS - European Voluntary Service) към програма "Младежта в действие".
Събитието, организирано „от младежи за младежи чрез младежи" ще се проведе в „Къщата на Арх. Димов" и ще включвa:
- почетно награждаване на най-активните доброволци;
- късометражно кино и флаш-бак снимки от ЕМФИ РАЗЛИЧНИЯТ ПОГЛЕД 2013 г.;
- интерактивна изложба-работилница на тема „Доброволчество";
- тиквена доброволческа супа по Новозеландска рецепта;
Ще присъстват и специалните гости - доброволките НИНО И ЯСМИНА ОТ ГРУЗИЯ - EVS доброволки на Алтернативи Интернешънъл, Благоевград, които снимат филм за кулинарните способности на EVS доброволците по проекти в различни градове на България. Същия следобед те ще снимат приготвянето на „доброволческата тиквена супа" за Деня на благодарността.
От 15 часа на същия ден ще започне и обучението на тема "Доброволчество в ССИК - Различният поглед и EVS", организирано по проект Младежки Информационно-Консултантски Център РАЗЛИЧНИЯТ ПОГЛЕД, по Национална програма за младежта.
ВХОДЪТ Е СВОБОДЕН за доброволци на ССИК - Различният поглед и техните приятели.