Победа с 1:0 над гостуващия Берое беляза първия мач на Мартин Петров във втория му престой в ЦСКА. Последното ново попълнение на „червените“ се появи като резерва в последния мач от 15-ия кръг, а единственият гол бе дело на Бруно Морейра.

Гостите по никакъв начин не успяха да се противопоставят на „армейците“, които доминираха през всичките 90 минути. Те обаче завършиха и с доза лоши новини, след като Неманя Милисавлевич бе сменен принудително в края, след като бе фаулиран доста грубо от Веселин Пенев.

ВИДЕО ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК!

Домакините започнаха с няколко промени в състава си, като най-сериозни бяха рокадите в защита. Там заради наказанието на капитана Валентин Илиев като титуляр по десния бек започна Венцислав Василев, а Апостол Попов бе преместен в центъра като партньор на Джаксън Менди. В атака пък Бруно Морейра бе предпочетен за титуляр вместо изигралият доста безличен мач срещу Локомотив Пловдив Мамади Сидибе.

Наставникът на Берое Петър Хубчев пък не пипна нищо по стартовата си единадесеторка, като излезе с титулярите, надиграли Славия с 2:1 в предишния кръг.

Началото на мача бе доста спокойно, като едва след четвърт час игра „армейците“ започнаха да упражняват по-траен контрол върху топката. Това не притесняваше особено гостите, които очевидно бяха подготвени за такъв сценарий и плътно затваряха свободните пространства в собствената си половина.

Темпото на мача видимо живна и двата отбора се поотвориха към средата на полувремето, когато съдията Радан Мирянов подмина няколко по-остри сблъсъка и нажежи страстите на „Българска армия“.

Старозагорци първи се престрашиха да стрелят към вратата на противника и в 21-ата минута Георги Андонов опита от пряк свободен удар на около 24 метра по диагонала да намери горния ляв ъгъл на Черни, но стреля доста неточно.

В 24-ата „армейците“ сътвориха първата си по-опасна атака, след като Гъргоров изведе Бруно Морейра сам отдясно в наказателното поле. Португалецът финтира съперник и опита да шутира от 6-7 метра, но изстрелът му бе блокиран и излезе в корнер.

Малко по-късно обаче нападателят се оказа на точното място, за да отбележи дебютния си гол в А група. Неманя Милисавлевич надбяга Веселин Пенев отдясно по атаката, влезе в наказателното поле и върна зад точката на дузпата, където почти с шпагат Морейра засече кълбото право в долния десен ъгъл на Иван Караджов.

В 34-ата минута играчът с номер 41 за втори път разпечата бившия страж на „червените“, но попадението бе правилно отменено заради засада. Жереми Фо-Поре направи хубаво включване отляво, но закъсня със секунда с подаването към Морейра и страничният съдия вдигна флага си.

Гостите опитаха да променят стратегията си и започнаха да шутират при първата удобна възможност. Венци Христов даде тон с точен, но не много силен удар от около 30 метра, който стана лесна плячка на Черни, а Мартинс опита подобно изпълнение от дъгата, но Янчев го блокира. Доста неточен изстрел с глава на Андонов след центриране от фаул пък беляза края на първата част, а в почивката феновете на ЦСКА скандираха името на Мартин Петров, който излезе да разгрява с останалите резерви на домакините.

Още не бяха изминали три минути от началото на наказателното поле, когато Берое стигна до изгодна възможност да застраши вратата на Черни. Венци Христов спечели битката на висока скорост с Джаксън Менди и от аутлинията я изкара към Елиаш пред наказателното поле. Халфът пусна вляво към Джоман, но шутът на последния прелетя високо над целта.

С това положение обаче щурмът на старозагорци се изчерпа и ЦСКА отново си върна инициативата. В 58-ата Милисавлевич се подигра със съперник отдясно по атаката, като пусна топката между краката му. Сърбинът проби по аутлинията и потърси връхлитащия от втора позиция Чочев, който стреля от движение право в тялото на Караджов.

В 63-ата минута Стойчо Младенов удовлетвори желанието на публиката и Мартин Петров направи своя повторен дебют за ЦСКА в А група, като минути по-късно хитро вдигна кълбото към Милисавлевич. Сърбинът стреля от воле извън наказателното поле, но кълбото премина на метър покрай лявата греда.

В 68-ата пък Марсиньо се понесе напред отляво и с мек пас намери Петров на около 15 метра от вратата. Юношата на „червените“ стреля с удобния си ляв крак, но на сантиметри от десния стълб.

Плахата игра на Берое можеше да доведе до нов гол във вратата им четвърт час преди края, когато Борислав Стойчев си спря лошо едно подаване и Марсиньо му отне в централната зона. Бразилецът пробяга необезпокояван половината терен, но в последния момент заложи на силата и изстреля кълбото буквално в небесата.

С трите точки активът на "червените" в първенството стана 29 и ги върна на третото място. Берое пък остана на 9-о място с 19 точки, колкото има вече и тимът на Локомотив София.

ЦСКА – Берое 1:0

1:0 Бруно Морейра 28'

ЦСКА: 12. Черни; 21. Василев, 6. Менди, 19. Попов, 37. Фо-Поре, 5. Янчев, 18. Чочев, 11. Милисавлевич (88' - 20. Косоко), 10. Марсиньо (79' - 15. Хауърд), 23. Гъргоров /к/, 41. Морейра (63' - 17. Петров)

ст. треньор: Стойчо Младенов

Берое: 12. Караджов; 17. Крумов, 5. Стойчев, 6. Иванов, 28. Пенев, 27. Джоман, 21. Елиаш (61' - 18. Зехиров), 7. Андонов /к/, 29. Мартинс (66' - 13. Ронкато), 88. Каядо, 10. Христов

ст. треньор: Петър Хубчев