Съветниците приеха финансирането на проекта Флора - Бургас
Съветниците приеха финансирането на проекта Флора - Бургас / netinfo

Експозиционен център "Флора - Бургас" ще има. Финансирането на проекта беше прието от общинските съветници по време на днешното заседание. Въпреки, че първоначално от групата на БСП в местния парламент имаха възражения, те подкрепиха докладната на кмета Димитър Николов.
Срещу избора на мястото на досегашната Флора и възможността за теглене на заем от 3,5 млн. лв. по проекта се обявиха съветниците от НФСБ, с мотива, че евентуални строежи там биха завторили един особено посещаван район на града, а за тежките кредити, в момент на криза няма гаранция за възвращаемост.
"Провели сме много срещи с експерти и тяхното мнение е единодушно, че мястото на "Флората" не трябва да се променя. Ще бъдат изградени от двете страни на терена и безплатни паркоместа, така че да бъде облекчен и трафика", каза кмета на Бургас - Димитър Николов.
Проектът е одобрен за финансиране по инициативата „ДЖЕСИКА", под формата на нисколихвен дългосрочен кредит, а френската банка е разпоредител на средствата от инициативата. Очакваните приходи за Община Бургас ще бъдат формирани от продажба на входни билети за музейните експозиции, предоставяне на услуги, съпътстващи музея, целогодишно отдаване под наем на модули, прилежащи площи и зали, както и организиране на изложби и събития.