Правителството на Пламен Орешарски отчужди за държавна нужда имоти и части от имоти – частна собственост, за строеж на интермодален терминал, съобщават от пресцентъра на Министерски съвет.
Те се намират в землището на пловдивското село Златитрап.
Интермодалният терминал е със статут на национален обект.
Той е част от железопътната магистрала Калотина-запад – София – Пловдив – Димитровград – Свиленград и има първостепенно значение за цялостната транспортно-комуникативна система на страната. Реализира се по ОП „Транспорт”.
Необходимите средства за изплащане на паричните обезщетения на собствениците са в размер на близо 80 хил. лв. и ще бъдат за сметка на НК „Железопътна инфраструктура”.
Решението на Министерския съвет може да бъде обжалвано пред ВАС в 14-дневен срок от съобщаването му на всички заинтересовани лица.