Шефът на Грийнпийс поиска среща с Путин
Шефът на Грийнпийс поиска среща с Путин / БГНЕС

Шефът на международната природозащитна организация "Грийнпийс" Куми Найду поиска среща в Москва с руския президент Владимир Путин, за да бъде намерено решение на въпроса с 30-имата екоактивисти на организацията, съдени в Русия за опит за качване на петролна платформа на Газпром в Арктика миналия месец, предаде Асошиейтед прес.

Самият Найду изрази готовност да стане "човешка гаранция" за освобождаване на 28-те членове на "Грийнпийс" и двамата журналисти, които бяха оставени за два месеца в ареста от съд в северния руски град Мурманск. Той определи обвиненията в пиратство, повдигнати на активистите, като абсурдни.

Шефът на "Грийнпийс" е предал съответно писмо до Путин в руското посолство в Хага. 30-имата екоактивисти може да бъдат осъдени на до 15 години затвор, посочва БТА.