Билбао пречупи Селта за няколко минути
Билбао пречупи Селта за няколко минути / Gulliver/Getty Images

Атлетик Билбао записа труден успех над Селта в последен мач от 4-ия кръг на Примера дивисион. „Баските“ се наложиха с 3:1, но трябваше да обръщат резултата, след като още в 14-ата минута допуснаха гола. Гостите от Селта поведоха чрез Шарл.

Футболистите на Билбао обаче реагираха мигновено и само четири минути по-късно Микел Сан Хосе възстанови равенството.

Двата тима продължиха да показват равностоен футбол, като трудно стигаха до стопроцентови положения пред двамата вратари. Така логично до края на първите 45 минути нов гол не падна.

През втората част домакините значително увеличиха оборотите и в рамките на седем минути стигнаха до нови два гола. Първо Андони Ираола изведе своите напред, а в 68-ата Бенат Ечебария направи резултата 3:1. Последва отпускане в редиците на Атлетик, което доведе до гол в тяхната врата. Санти Мина бе точен в 79-ата минута за 2:3, което се оказа и крайният резултат в мача.

Билбао остава шести във временното класиране с актив от 9 точки, докато Селта е седми с пет.