Орешарски: Намираме се в най-тежката ситуация от началото на прехода
Орешарски: Намираме се в най-тежката ситуация от началото на прехода / снимка: Sofia Photo Agency, архив

Понастоящем ние наистина се намираме в най-тежката ситуация от началото на прехода.
Това заяви министър-председателят Пламен Орешарски пред БНТ.

„Принос за това има както неблагоприятната външна среда, така и ситуацията вътре в страната, гледана комплексно. Гледана като състояние на големите компании, затрудненията пред малкия и средния бизнес", добави премиерът.

"Ситуацията никак не е най-добра от тази гледна точка. Но най-важно е да идентифицираме нашите проблеми, за да можем стъпка по стъпка да се заемем с тях", каза още Орешарски.

По думите му е важно да се види къде са слабостите и къде са грешките, а не да се сочи с пръст кой е виновен. Орешарски обясни, че смята за необосновани обвиненията на ГЕРБ в реваншизъм.

„За АЕЦ "Белене" трябва да се актуализират анализите, защото това е голям икономически, а не политически проект, който ще окаже влияние върху цялостното развитие на българската икономика", категоричен е Орешарски.