Патрули на „Сигма" и „Пътна полиция", както и служители на Общинска полиция и Общински инспекторат се включват в екипите на полицейските управления в Пловдив. Целта е затягане контрола върху продажбата на акцизни стоки без бандерол. Съвместните екипи ще контролират местата с концентрация на незаконно предлагане на такива стоки.
Вече няколко дни цивилни и униформени служители увеличават контрола над въпросните райони. Проверките ще бъдат ежедневни, като всеки полицай е длъжен да реагира незабавно при констатиране на подобни случаи.
От областната дирекция на полицията призовават гражданите, забелязали нелегално предлагане на цигари, да сигнализират на тел. 112 или в най-близкото поделение на дирекцията. Анонимността им е гарантирана.
От началото на 2012 година досега в Пловдив и областта служителите на дирекцията са иззели общо 4 187 806 къса цигари без бандерол, 54 573 цигари в насипно състояние, 8 700 кг тютюн и 1761 литра алкохол без бандерол. За същия период са образувани 242 дознания, по които са задържани със заповед за полицейско задържане 296 души.