Лил се бори със зъби и нокти за победа срещу Бастия
Лил се бори със зъби и нокти за победа срещу Бастия / БГНЕС

С огромни мъки Лил стигна до много важен успех над Бастия с 2:1 като гост в мач от 33-ия кръг във френския шампионат. „Кучетата“ губеха с 0:1 до 85-ата минута, но с два късни гола успяха да изскочат на 4-ото място във временното класиране.

Футболистите на Руди Гарсия бяха далеч от най-доброто си лице, като домакините имаха явно игрово предимство в големи периоди от срещата. В 31-ата минута голът за тях изглеждаше сигурен, след като Уаби Хазри стреля много добре, ала ударът му разтресе гредата.

Веднага след паузата логичното се случи и Жером Ротен намери идеално Хазри, който този път не даде шанс на Стийв Елана и откри. Бастия имаше още няколко шанса, с които да довърши съперника си, но не съумя да ги оползотвори, а и умората си каза думата, което остави инициативата в ръцете на Лил.

Въпреки стихийния си натиск гостите успяха да изравнят в 85-ата минута, когато точен бе 19-годишният краен защитник Лукас Дине. Попадението определено наруши концентрацията в лагера на Бастия, което се оказа решаващо при един ъглов удар в добавеното време. Димитри Пайе успя да стреля, но защитник изби. Топката отиде при Беноа Педрети, който я пусна към Марк Баша и централният защитник опъна мрежата зад Ландро.

Така Лил има 56 точки, като изостава на 3 зад третия Олимпик Лион. Бастия пък е 12-и с 39.