Юнайтед мина леко през Стоук Сити
Юнайтед мина леко през Стоук Сити / БГНЕС

Манчестър Юнайтед отговори успешно след загубата от Манчестър Сити и надигра с 2:0 като гост Стоук, за да се приближи още повече до титлата във Висшата лига.

Резултата още в 4-ата минута откри Майкъл Карик, който се разписа след центриране на Робин ван Перси от корнер и удар на Фил Джоунс. Това бе 100-ият гол на Юнайтед през сезона, уточнява БГНЕС.

Уейн Рууни и Ван Перси на два пъти пропуснаха да вкарат нов гол за гостите, а Роберт Хут с глава стреля покрай вратата. Холандецът все пак успя да сложи край на головата си суша, която продължава над 2 месеца.

Той се разписа от дузпа в 66-ата минута за фаул срещу самия него на Анди Уилкинсън. Срещата приключи без повече голове, а след нея Юнайтед дръпна с 15 точки на "гражданите" на върха във Висшата лига. Сити обаче имат мач по-малко, докато за Юнайтед има още 6 двубоя до края на сезона.