Режисьорът на филма "Цветът на Хамелеона" Емил Христов е избран в престижната селекция на списание Variety - "Десет европейски режисьори" | Ten European Directors to Watch.
Десетте филма, избрани от критиците на списанието, ще бъдат представени на международния фестивал Карлови Вари през юли. На режисьорите, които задължително присъстват на събитието, се отделя специално внимание от медиите и организаторите на престижния кинофорум в Чехия, реализиран със съдействието на European Film Promotion. Програмата "Десет европейски режисьори" съществува от 2001 година. За първи път в престижната класация е включен и български режисьор, съобщиха от Националния филмов център.
"Цветът на хамелеона" е режисьорският дебют на Емил Христов. Сценарист на филма е Владислав Тодоров, а оператор е Крум Родригес. В лентата участват Руши Видинлиев, Ирена Милянкова, Руси Чанев, Самуел Финци, Светлана Янчева, Деян Донков, Христо Гърбов.
Емил Христов има зад гърба си над 50 документални и 30 игрални филма, 100 рекламни видеоклипа и над 20 музикални.