Седем ранени при атентат в Пакистан
Седем ранени при атентат в Пакистан / снимка: БГНЕС, архив

При самоубийствен бомбен атентат срещу полицейски патрул в Северозападен Пакистан са ранени седем души, четирима от които цивилни, съобщи пакистанската полиция.

Атентатът е извършен сутринта на пазар в Каталаг, на 50 км североизточно от Пешавар, главния град на провинция Кибер Пактунква, близо до границата с Афганистан.

Най-малко трима полицаи и четирима цивилни са ранени, след като мъж се самовзриви близо до патрулна кола на полицията, уточни представител на местната полицейска служба.

Още никой не е поел отговорност за атентата. Подобни атаки в района обикновено са дело на талибаните, отбелязва БГНЕС. По данни на Пакистан близо 35 000 души са станали жертва на атентати в страната след терористичните атаки на 11 септември 2001 г. в САЩ.