СОУ-Лозница и ОУ“Н. Икономов“-Разград – победители в спортния „Живот без дрога“
СОУ-Лозница и ОУ“Н. Икономов“-Разград – победители в спортния „Живот без дрога“ / netinfo

СОУ“Христо Ботев“-Лозница при малките и ОУ“Никола Икономов“-Разград при големите са победители в състезанието по спортен многобой, част от инициативата „Живот без дрога“. Този модул се провежда за втора поредна година в Разград.

СОУЛозница и ОУН ИкономовРазград  победители в спортния Живот без дрога

В щафетните игри се включиха общо 32 отбора от учебните заведения в шест общини на Разградска област. 192-мата състезатели бяха разделени в две възрастови групи – 5-6 клас и 7-8 клас. Във всяка от тях мериха сили по 16 тима. По регламент отборите се състояха от три момичета и три момчета.

Начало на спортния модул “Живот без дрога” постави комисар Ивайло Йовчев, директор на ОДМВР-Разград, който пожела успех на участниците. Според изтеглен жребий отборите заеха местата си по трасето. Скачане в чували, “садене на картофи”, преодоляване на лекоатлетическо препятствие, прескачане на “коза” и стрелба “Дартс” бяха част от дисциплините, които състезателите трябваше да преминат.

Първо място във възрастова група 5-6 клас зае отборът на СОУ “Христо Ботев” – град Лозница, който постигна време 3.32 мин. и 10 точки от попаденията на дартс. Победителите грабнаха купа, баскетболна и футболна топки, боксова круша. Второ място зае отборът на ОУ “Васил Априлов” – град Исперих, а трето – ОУ “Христо Ботев” – село Веселец. Наградите връчи началникът на РИО на МОМН Петя Димитрова.

Във възрастовата група 7-8 клас приза грабна отборът на ОУ “Никола Икономов” – Разград. Директорът на ОДМВР-Разград комисар Ивайло Йовчев връчи купа, комплект за бадминтон, баскетболна и футболна топки. Второ място заеха състезателите на ОУ “Васил Априлов” - Исперих, а на трето се класира тимът на ОУ “Васил Левски” – село Беловец.

Отборите, участвали в спортния многобой, получиха диплом, диск и топка, а всеки състезател – козирка с логото на конкурса “Живот без дрога”.