Отново протестираха срещу банките в Благоевград
Отново протестираха срещу банките в Благоевград / netinfo

30-ина благоевградчани излязоха на протестно шествие срещу монополите и банковата политика в България.

Протестът продължи повече от час, като протестиращите обиколиха банковите клонове в областния център и пред всяка палеха свещички.

Отново протестираха срещу банките в Благоевград
netinfo

"Тези свещи са в памет на всички хора, които бяха убити от банките. Много сложиха край на живота си, заради бедността и високите лихвени проценти", казаха организаторите на протеста. Освен това в знак на протест бяха запалени договори и писма, изпратени до клиенти на банки.

Отново протестираха срещу банките в Благоевград
netinfo

Шествието премина без инциденти, като през цялото време протестиращите скандираха "Долу монополите, всички в затворите" и "Мафия".

Освен това бяха издигнати и транспаранти, на които пишеше"Моноплоли, банки ЧЕЗ - всичките ни грабят днес" и "Да изметем крадците на България".

Протестът бе охраняван и от около 20-ина полицейски служители. Следващото протестно шествие е предвидено за неделя.