Полагат праха на Пламен във варненските гробища до дни
Полагат праха на Пламен във варненските гробища до дни / Фейсбук

До края на тази седмица урната с праха на Пламен Горанов, който издъхна на 3 март от обгарянията си, ще бъде положена в семейна гробница в старите варненски гробища, съобщава "ДНЕС+". 36-годишният алпинист и фотограф посегна на живота си на 20 февруари сутринта.

В памет на младия мъж продължава да расте каменната грамада пред общината. Друга камара с камъни за Пламен има и пред Съдебната палата на площад „Независимост”, макар че разследването се води от Варненската районна прокуратура. Срокът за приключване на дознанието е двумесечен, но все още има доста въпросителни по случая. Разследващите категорично отхвърлят версията на някои от протестиращите, че младият мъж е убит.

От прокуратурата се оплакаха, че не получават съдействие от тези, които твърдят във Фейсбук и на протестите, че са приятели на Пламен. Има насоки да бъде установено къде последно е живял той във Варна. Открита е и едната от двете му квартири в Добрич, която е обитавал преди няколко години. Хазаинът е разпитан.

Не е намерен автомобилът, ключът от който бе открит в раницата на Горанов. Той е притежавал шофьорска книжка, но не е регистрирал кола на свое име.

До този момент не се дава отговор ва въпроса откъде се е приближил Пламен към стълбите на общината, макар че са иззети материали от камерите на градското видеонаблюдение. Двата плаката, които се смята, че е изрисувал Пламен, са подложени на сравнение. Експертиза все още няма, но е факт, че и двата са върху гипс-картон, а младият мъж е работел по саниране на сгради и жилища.