3 разградски, 2 исперихски и 1 отбор от Самуил отиват на Зоните по баскетбол
3 разградски, 2 исперихски и 1 отбор от Самуил отиват на Зоните по баскетбол / netinfo

Оспорвани финали на областния кръг по баскетбол от „Ученически игри 2013“ се играха днес в спортна зала „Лудогорец“ в Разград. Равносметката е три шампионски титли за отбори от Разград, 3 – за община Исперих и 1 –а за Самуил.

3 разградски 2 исперихски и 1 отбор от Самуил отиват на Зоните по баскетбол

Тимовете от Исперих доминираха в най-малката възрастова група – 5-7 клас. При момичетата победители са баскетболистките от ОУ“Христо Ботев“-Лъвино, а при момчетата ОУ“Васил Априлов“-Исперих. За най-полезни състезатели бяха обявени Бюргюл Хасан и Недрет Александров. Двамата исперихски отбора ще представят област Разград на Зоналното първенство в Русе на 11 април.

Във възрастова група 8-10 клас при момчетата на финала отборът на ГПЧЕ“Екзарх Йосиф“ победи отбора на СОУ“Св.св. Кирил и Методий“-Самуил, за най-полезен играч грамота получи Явор Атанасов. Отборът на Езиковата е победител и при момичетата, а най-полезна състезателка е Десислава Василева.  Зоналното първенство за тази възраст е в Търговище на 28 март.

При най-големите момчета пак отбор на ГПЧЕ-Разград е победител, най-полезен състезател е Калоян Недев. При девойките 11-12 клас е единствената шампионска титла за Самуил. Баскетболистките са от СОУ“Св.св. Кирил и Методий“, най-полезна състезателка е Бирджан Емин. Зоналното първенство за тази възраст ще е в Разград на 26 март – съобщи експертът по спорт в РИО на МОНМ Николай Миланов.