Марсилия обърна Троа за две минути
Марсилия обърна Троа за две минути / netinfo

Отборът на Марсилия постигна важна победа при домакинството си на Троа в предпоследен мач от 27-ия кръг на Лига 1. Марсилци се наложиха с 2:1, но успехът срещу последния в подреждането, не дойде никак лесно.

И двата гола в мача паднаха късно през второто полувреме. Троа успя да поведе в резултата в 70-ата минута благодарение на попадението на Маркос Де Сантос. Домакините обаче реагираха и само в рамките на две минути успяха да сътворят пълен обрат.

В 81-ата минута, гостите от Троа си реализираха автогол. След удар на Андре Пиер Жиняк, Жарже заби топката в собствената си мрежа. Още в следващата атака, Жиняк бе изведен сам срещу стража на Троа и не сгреши.

С успеха си Марсилия се завърна на третото място във временното класиране с актив от 49 точки. Троа остава на последната позиция с 20 пункта.