Ювентус се върна на пътя на победата след като миналата седмица изненадващо падна от Рома. „Старата госпожа“ записа успех с 3:0 над Сиена в двубоя от 26-ия кръг в Серия А. Така, торинци дръпнаха на 7 точки пред втория във временното класиране Наполи, който в понеделник гостува на Удинезе.

Сиена, които в последните седмици пък биха Интер и Лацио и бяха събрали 10 точки от последните си 5 мача, не получиха шанс да стигнат до нещо в Торино.

За Юве, в игра след изтърпени наказания се завърнаха Клаудио Маркисио и Федерико Пелузо. Джорджо Киелни пък седна на пейката за първи път от два месеца. Преди двубоя пък, наставникът на домакините Антонио Конте бе помолил феновете да вдигат възможно най-много шум и „да не седят все едно са на театър“, а те изпълниха заръката на специалиста.

Щефан Лихтщайнер даде преднината за Юве в 30-та минута, когато се разписа за 1:0. След почивката, Себастиан Джовинко в 74-а минута вкара за 2:0. Крайното 3:0 оформи Пол Погба в 89-та минута.

След успеха, Ювентус остава на върха с 58 точи, а вторият Наполи има 51. Сиена е на 18-а позиция с 21 точки.