Гонзо дебютира с 0:3 начело на Черно море, Ивелин Попов вкара на моряците
Гонзо дебютира с 0:3 начело на Черно море, Ивелин Попов вкара на моряците / Gong.bg, Добри Атанасов, архив

Капитанът на българския национален отбор по футбол Ивелин Попов бе титуляр и вкара първия гол за своя Кубан Краснодар, за победата с 3:0 срещу Черно море в контролна среща.

Това бе първа проверка за „моряците“, под ръководството на Георги Иванов-Гонзо. За отбора на Черно море титуляр излезе капитанът на тима Георги Илиев, който претърпя операция след края на есенния дял от първенството и вече е възстановен. Георги Илиев за последно игра в мач от Купата на България срещу Левски, на стадион „Георги Аспарухов”.

Кубан имаше надмощие в големи периоди от мача, докато Черно море владееше добре в центъра на терена, но трудно стигаше до положения пред вратата на съперника.

Ивелин Попов откри още в четвъртата минута, след като завърши атака започната от Маркус Уреня. Българинът се възползва, че Китанов е паднал и прати топката в далечния ъгъл.

Второто попадение дойде отново четири минути след стартирането на играта, но през второто полувреме, след красива комбинация, завършена от Джиджел Букур. Той се разписа и в 82-та минута за крайния резултат от 3:0 за Кубан.

Ивелин Попов игра едно полувреме, като на почивката бе заменен от Даниел Никулае.

Георги Иванов-Гонзо започна със следния състав: Георги Китанов, Живко Атанасов, Александър Александров, Росен Колев, Коста Янев, Георги Илиев капитан, Тодор Колев, Единилсон, Комел, Капитанов и Манолов. Като резерви в състава на Черно море бяха следните футболисти: Михайлов, Сашко Александров, Димитров, Симеонов, Божилов, Атанас Илиев, Радев, Паломино, Митев и Георги Ставрев.

Ето как протече на живо по минути срещата:

-----------------------------------

КРАЙ НА МАЧА - 3:0 за Кубан срещу Черно море.

87` Черно море се опитва да владее повече топката в последните минути, но така и не стига до опасности пред вратата на Кубан.

82` ГОЛ. 3:0 за Кубан. Козлов намери отлично Букур и той се разписа за класически резултат.

78` Вратарят на Черно море с мъка спасява удара на Цораев.

67` Атака за Черно море по десния фланг, преди играч на "моряците" да влезе в пеналта, топката е изчистена.

60` Първите 15 минути от второто полувреме преминават под доминацията на Кубан. Едва в тази минута Черно море успя да органзира първа контраатака, но тя бързо е прекъсната.

49` ГОЛ! Второ попадение за Кубан. Красива комбинация, Фидлер с диагонален пас през терена насочи топката по левия фланг, там включилият се бек Секрет се справи със защитник на Черно море и стреля. Афолаби пропусна топката, но я докосна и спря скоростта и, а Букур, нахлул през центъра, от 10 метра я прати в мрежата.

46` Начало на второ полувреме. Кубан пуска в игра всичките си резерви, петима полеви играчи, без вратаря.

--

45' Край на първото полувреме.

40' Кубан има преимущество в играта, но не успява да удвои преднината си.

39' Далечен удар на Капитанов, но в аут

25' Жълт картон за Коста Янев за нарушение срещу играч на Кубан

22' Йовов завършва многоходова комбинация на Кубан като праща топката в мрежата на Китанов, но страничния рефер е вдигнал флага за засада.

21' Атака за Черно море с участието на Живко Атанасов и Илиян Капитанов. Далеберг избива топката далеч от наказателното поле на Кубан.

18' Йонов центрира от ъглов удар, защитник на Черно море избива топката извън наказателното поле.

8' минута жълт картон за Козлов, който извърши нарушение срещу Колев.

4' минута ФК Кубан повече с гол на Ивелин Попов, който завърши атака започната от Маркус Уреня. Българинът се възползва,че Китанов е паднал и прати топката в далечния ъгъл.

1' Мачът Черно море – ФК Кубан започна