Лудогорец разби Шериф, новак дебютира с гол
Лудогорец разби Шериф, новак дебютира с гол / netinfo

Българският шампион Лудогорец надигра и победи категорично молдовския шампион Шериф Тираспол с 3:1 в първата си контролна среща от зимната подготовка.

Освен трите гола, Лудогорец изпусна дузпа плюс още няколко чисти голови положения. За сметка на това воденият от Михай Стойкица отбор не създаде реална голова опасност като единственото попадение бе след ъглов удар и страхотен шут на Дедов. Неманя Милисавлиевич дебютира с гол като пропусна възможността да вкара и втори. Дебют направи и колумбиецът Себастиан Ернандес, който влезе десетина минути преди края и също можеше да се разпише, но пропусна.

С този мач на практика ученик победи учител, тъй като преди години Ивайло Петев игра като футболист на Литекс под ръководството на румънеца Михай Стойкица, който сега води Шериф. Мачът изгледа един от собствениците на Лудогорец Георги Домусчиев.

В 7-а минута първата атака на Шериф завърши с ъглов удар. След центрирането от корнера, защитниците на Лудогорец избиха топката пред наказателното поле, където Дедов с изключително красиво воле вкара за 0:1.

4 минути по-късно обаче българският шампион изравни. След центриране на Гъргоров с левия крак, Моци бе оставен непокрит и с глава изравни.

В 25-а минута Лудогорец вече бе напред в резултата. Гъргоров се пребори и открадна една топка от защитата на Шериф, подаде я на Марселиньо, който направи три финта, изведе по чудесен начин Неманя Милисавлиевич, който остана сам срещу вратата и реализира за 2:1.

На почивката бяха извършени цели 8 смени в състава на Ивайло Петев като след това в игра влязоха още трима. Единствените, които изиграха цял мач, бяха Кайсара, Моци и Витиня.

Най-неприятният момент в мача бе в 55-а минута, в която Бургзорг извърши груб фаул в центъра на терена и получи директен червен картон. Все пак, заради характера на срещата, на негово място влезе Безяк.

За Шериф пък в игра се появи българският нападател Влади Мирчев, който кара проби в молдовския гранд.

В 70-а минута вратарят на Шериф извърши нарушение срещу Димо Бакалов в наказателното поле, реферът отсъди дузпа, но след изстрела на Иван Стоянов от бялата точка, Звеагинтев спаси.

Лудогорец все пак вкара трети гол в 80-а минута, когато Безяк получи добър пас и технично стреля над Звеагинтев за крайното 3:1.

Следващата контрола на Лудогорец на турска земя е в понеделник срещу литовския шампион Екранас.

Лудогорец: 1. Голубович (46') 80. Кайсара 33. Гулдан (46') 27. Моци 77. Витиня 18. Дяков (46') 8. Генчев (46') 15. Милисавлиевич (46') 7. Александров (46') 84. Марселиньо (46') 23. Гъргоров (46')

Резерви: 91. Чворович (46'25. Минев 3. Марем (88'26. Димитров 4. Мантула (46'14. Бургзорг (46') 19. Бакалов (46'6. Костадинов (46'22. Иванов (46'73. Стоянов (46'10. Ернандес (82'11. Кишада (46'9. Безяк (57')