Официално: Буфон подписа нов договор с Юве
Официално: Буфон подписа нов договор с Юве / БГНЕС

Италианският национал Джанлуиджи Буфон подписа нов договор с тима на Ювентус. Стражът сложи подписа си под нов контракт за срок от две години, което означава, че ще остане на „Ювентус Стейдиъм“ до лятото на 2015 година.

„Надявам се да играя колкото се може по-дълго и съм готов да дам всичко от себе си“, коментира Буфон пред официалния сайт на торинския гранд. „В интерес на истината преговаряхме за едногодишно продължаване на договора, но от Ювентус излязоха с ново предложение за две години“, каза още той.

Президентът на Ювентус Андреа Аниели израви увереност, че Буфон може да се превърне в истинска легенда на „бианконерите“.

„Буфон вече е сред най-добрите и най-великите играчи в историята на Ювентус. Освен петте титли, които е спечелил на терена, световната титла с Италия, той е честен и истински лидер“, сподели от своя страна босът на „черно-белите“.