ПСЖ отново е лидер във Франция
ПСЖ отново е лидер във Франция / Reuters

Отборът на Пари Сен Жермен отново се изкачи на първото място в Лига 1 след победа над Бордо като гост. Столичани се наложиха с минималното 1:0, а единственият гол бе дело на звездата на тима Златан Ибрахимович. Поражението пък бе първо за Бордо пред собствена публика.

Голът на шведския таран дойде в края на първото полувреме, като това бе и първата чиста опасност пред вратата на домакините за първите 45 минути.Ибрахимович получи пас от Лукас отдясно и с хубав удар в близкия ъгъл преодоля вратаря Седрик Карасо.

Ярослав Плашил пропусна най-изгодната ситуация за Бордо, като загубата остави тима му на седма позиция във временното подреждане.

Победата пък позволи на ПСЖ да се изравни по точки с тима на Лион, който изненадващо не успя да преодолее съпротивата на Евиан. Двубоят между двата тима завърши без голове.

Така с равни точки, по 42, ПСЖ и Лион оглавяват класирането, но парижани имат доста по-добра голова разлика, което им отрежда първото място в таблицата.