Пирин Гоце Делчев падна с 0:1 от шампиона на Казахстан в нервен мач
Пирин Гоце Делчев падна с 0:1 от шампиона на Казахстан в нервен мач / Sofia Photo Agency

Пирин Гоце Делчев загуби с 0:1 от шампиона на Казахстан Шахтьор Караганди във втората си контролна среща по време на лагера в Белек.

Неврокопчани паднаха с гол от много спорна дузпа в 20-а минута. Близо 5 минути футболистите на Тенчо Тенев оспорваха безумното решение на турския рефер. Това изнерви много мача и той бе белязан от доста скандали като спокойно и двата отбора можеха да получат червени картони.

През второто полувреме Пирин Гоце Делчев надигра казахстанския си противник, но пропуските на Хазуров, Щерев и Шишков не позволиха на българите да достигнат поне до изравнителен гол.

Още в 30-а минута неприятна контузия получи и завърналият се в отбора Марио Близнаков, който бе принудително заменен. Отделно заради контузии срещата пропуснаха Дреновички, Пиргов, Лапантов, Алба и Иван Стоянов като първите четирима са абсолютни титуляри в състава на Тенчо Тенев.