Мездренски триумф на новогодишния крос в Правец
Мездренски триумф на новогодишния крос в Правец / Мирослав Гетов - архив

Рекорден брой лекоатлети от България и Сърбия - 188, се включиха в 28-ото издание на новогодишния среднощен крос в Правец. Организатори на спортната проява бяха КЛА „Правец'92" и БФЛА с финансовата подкрепа на Община Правец.

Победител при мъжете стана Спортист №1 на Община Мездра за 2012 г. Митко Ценов от СК „Атлет", който пробяга 6-километровата дистанция за 17:51 мин. Само на секунда след 19-годишния талант финишира неговият треньор и миналогодишен победител в кроса Йоло Николов, който спря хронометъра на 17:52 мин. Трети е сърбинът Велизар Бойноч с време 18:01 мин., а останалите двама мездренски представители - Иван Попов и Александър Йотовски, завършиха съответно четвърти и шести.

Най-бърза при жените бе 18-годишната състезателка на СК „Атлет"  Милица Мирчева, която преодоля 4-километровото трасе за 13:40 мин. Призовата  тройка допълниха сръбкините Емилия Миланович с 14:15 мин. и Марта Медош с 14:50 мин. Пета се нареди другата голяма надежда на СК „Атлет" - 15-годишната Ангелина Стефанова.

В масовия лекоатлетически пробег на 1 км при най-малките - момичета младша възраст (I - IV клас) първа и втора финишираха мездренчанките Рая Лалова и Силвия Йолова.

На 27 януари петима състезатели на СК „Атлет" ще вземат участие в 46th White Cross в сръбската столица Белград от престижната верига European Athletics Cross Country Permit Races на Европейската федерация по лека атлетика. Йоло Николов, Митко Ценов и Иван Попов ще стартират на 8000 м при мъжете, Милица Мирчева - на 4000 м при жените, а Александър Йотовски - на 6000 м при юношите.