ВИДЕО и СНИМКИ: Треньорите биха Медия Юнайтед в благотворителен мач
ВИДЕО и СНИМКИ: Треньорите биха Медия Юнайтед в благотворителен мач / Sofia Photo Agency

Голяма част от треньорите в А група и екипът на Любо Пенев в националния тим записа победа с 5:3 над сборния журналистически състав – Медия Юнайтед. Двубоят се игра с благотворителна цел, като инициативата идва от „Спортно шоу Гонг“, „Ники Кънчев шоу“ и сайта www.gong.bg. Срещата се игра в залата в Драгалевци, която беше предоставена специално за атрактивната футболна среща. Водещи на двубоя бяха Иво Райчев и Ники Кънчев.

На благотворителната инициатива се притекоха Любослав Пенев, Йордан Йорданов – Жан, Владо Стоянов, Стойчо Младенов, Илиан Илиев, Ивайло Петев, Емил Велев, Тони Здравков, Асен Букарев, Анатоли Нанков, Красимир Колев, Здравко Здравков, Давид Родригес, Методи Деянов, Николай Митов и Ради Здравков, които играха срещу журналистическия тим. В неговите редици пък бяха представителите на Дарик радио Иво Йовчев и Веско Вълчев. Главен рефер бе Станислав Тодоров, а на топ рефера помагаха шефът му Никола Джугански и Коце Костадинов. Съдиите дариха фланелки и флагове за инициативата.

Срещата стартира много равностойно и медийният тим създаде няколко ситуации, но вратарят на треньорите Йордан Йорданов демонстрира ниво. Треньорите поведоха след находчива проява на Тони Здравков, който се разписа след вратарски гаф. Наставникът на Ботев Враца бе точен от близко разстояние. Вторият гол в мача отново бе за треньорите, а негов автор бе селекционерът на България Любослав Пенев, който показа завидни способности. След точен пас на Ники Митов, Ел Голеадор не сгреши пред вратата.

В края на първата част Медия Юнайтед върна гол, който бе дело на колегата от ТВ 7 Мартин Томанов.

След почивката футболните специалисти изиграха силни минути и резултатът набъбна. Най-напред Асен Букарев намери Стойчо Младенов и екзекуторът на Ливърпул се разписа. Самият Букарев добави нови две попадения и резултатът стана 5:1. Ясен Тошев /Спортал/ отсрами журналистите с две попадения и оформи крайното 5:3.

Всички треньори играха с фланелки на своите отбори, които бяха дарени за благотворителния търг, който ще се проведе на 20 декември в ефира на Дарик радио.

За да бъде по-сладко на участниците след мача се погрижи верига сладкарници „Papaya“. Треньорите получиха специални статуетки, които бяха изработени от „Булпинс-Велизар Цоков“. За озвучаването се погрижи фирма VS Tech.