Състезателите на Атлет (Мездра) се завърнаха от Световното първенство по крос кънтри / Мирослав Гетов

Трима състезатели на СК „Атлет" - Мездра представиха България на 40th „IAAF World Cross Country Championships", който се проведе на 24 март в Бидгошч (Полша). Най-предно класиране записа 18-годишната Милица Мирчева, която се нареди на 39-о място при девойките ст. възраст (от 88 стартирали) при дебюта си на състезание от такъв висок ранг. Родената в Добрич лекоатлетка пробяга 6-километровата дистанция за 20:20 мин. За втора поредна година най-бърза бе Фаих Кипиегон (Кения) със 17:51 мин.

Треньорът на Милица - Йоло Николов (29 г.), записа най-доброто си представяне на шампионат на планетата в тази дисциплина. Той финишира 62-и на 12 км при мъжете (от 102-ма участници) с време 35:08 мин.

Световен шампион стана кениецът Джафет Корир с 32:45 мин. Другият наш представител на шампионата в Бидгошч - 17-годишният Александър Йотовски, завърши на 90-та позиция (от 113 стартирали) при юношите ст. възраст. Той преодоля 8-километровото трасе за 24:47 мин., също при първото си участие на световно първенство. Титлата спечели Хагос Гебрехивет (Етиопия) с 21:04 мин.