Стрийт фитнес
Стрийт фитнес  / Дарик нюз архив
От Монтана стартират турнирите по „Стрийт фитнес“, които ще се проведат в няколко областни града в страната.
Организатор е Националното сдружение на сираците в България. Инициативата се подкрепя активно и от община Монтана и се очаква кметът да поздрави всички участници в турнирите, и да ги насърчи да са по често на спортните площадки през лятната ваканция.

По време на инициативата  деца в неравностойно социално положение ще се състезават заедно с деца от семейна среда и чрез спорта ще създават нови приятелства. Категориите за участие са: момчета до и над 17 годишна възраст, и момичета над 14 годишна възраст. Следващите съботи на месец юли турнири ще се провеждат и в градовете Пловдив, Варна, Стара Загора и Плевен , а финалът ще е на 2 септември в София.

Всички победители в отделните категории, спечелили първо място, се класират за участие на финала, където ще бъдат настанени в хотел безплатно в благодарение на спонсор. В турнира могат да се включат всички желаещи. Началото в Монтана ще е на 1 юли, от 11:00 часа, на централния парк „Монтанезиум“.

Днес състезание по „Стрийт фитнес“ ще се проведе и в Мездра, в АК „Калето“, от 9 часа.