Миндев, Кънев, Генов и Трифонов вкараха срещу Спарта
Миндев, Кънев, Генов и Трифонов вкараха срещу Спарта / Дарик нюз

500 зрители се събраха на трибуните на стадион "Ивайло" по- рано днес, въпреки лошото време, за да видят представянето на отборите на „Етър- 24” и „Спарта” и контролата между тях.

Велин Кефалов заложи на стартова единайсеторка в състав: В. Димитров, Гайдаров, Янев, Костадинов, Зафиров, Харлов, Лапантов, Петров, Валериев, Кънев и Миндев.

Върху заснеженият терен съперниците поддържаха прилично темпо, като домакините натискаха повече. Чак в 22- ата минута обаче си стигна до реална опасност пред вратата на Русев и по доста куриозен начин новото попълнение Мирослав Миндев отбеляза първия си гол за етърци. Друг дебютант Ивелин Янев проби по фланга и центрира остро, вратарят на „Спарта” Румен Русев боксира топката, но право в главата на атакуващия го Миндев и оттам тя спря в мрежата за 1:0. 120 секунди по- късно Русев се намеси отлично при пас на Йордан Петров към Кънев и Миндев. Вратарят на „Спарта” отрази и шут на Петров по диагонала, но в 44- ата минута бе безпомощен, при прехвърлящия удар с глава на Кънев. Нападателят вкара ефектно след центриране на Валериев от фаул.

В 57- ата минута Кефалов замени десет от футболистите си, като остави до края само Харлов. В игра влязоха Карканджиу, М. Иванов, Ванков, Кямил, Ангелов, Алексиев, Баев, Фидел, Трифонов и Генов. Новата формация веднага вдигна темпото и поуморените вече спартанци започнаха да се пропукват по- често. Новите попълнение Баев, Фидел и Ангелов се откроиха с бързина, а Генов показа, че е в добра форма и измисли доста интересни неща в атака. В 66- ата минута той майсторски изпълни пряк свободен удар и не остави шансове на влезлия като резерва Китов за 3:0. Последваха няколко много остри пробива на Фидел и Баев, спрени трудно от отбраната на гостите. Петнайсет минути преди края Стамен Ангелов тръгна мощно и бе съборен м наказателното поле, а от отсъдената дузпа Илко Трифонов вкара за 4:0. До края Фидел два пъти успя да стреля, като в първия случай го направи много технично, почти от аутлинията, но защитник изби на гредата, а във втория вратарят Китов спаси.

„Спарта”: Русев, Димитров, Симеонов, Панайотов, Момчилов, Гавазов, Станиславов, Златков, Иванов, Шиков, Антонов /Китов, Кондов, Карабоев, Русев, Михайлов/.