За втори пореден път Станислав Кънев стана №1 на спортното училище
За втори пореден път Станислав Кънев стана №1 на спортното училище / netinfo

Състезателят по борба класически стил Станислав Кънев стана за втори поредна година Спортист №1 на училище „Тодор Каблешков". Това се случва за първи път във близо 10 годишната история от номинациите на старозагорското спортно учебно заведение. През изминалата календарна годиа 18-сет годишния старозагорец взе златни медали от Държвния личен шампионат и Държавния лично-отборен шампионат. Кънев завърши трети на европейското първенство за юноши в Самоков, а освен това стана първи на два международни турни по борба в Унгария, и Хърватска. Станислав извоюва и две трети места на силния турнир „Петко Сираков". Негов личен треньор е Петър Манев.

Втори в класацията на спортното училище „Тодор Каблешков" остана осмокласникът Йонко Дончев - състезател по скокове на акробатична пътека. Йонков има 8-мо и 4-то място от европейско първенство. Най забележителния му успех остава 4-о място от световния шампионат.

Третото място в своеобразната класация на спортното училище бе поделено от двама млади спортисти - състезателката по джудо и борба Даяна Иванова, и борецът в свободния стил Леон Сухов.