Първо място спечели Симонета в турнир по ускорен шах
Първо място спечели Симонета в турнир по ускорен шах / archiv.DarikNews

На 20 май в Ловеч се проведе традиционният мъжки шахматен турнир „OPEN Lovech" по ускорен шах. Контролата за игра бе 25 минути на човек до завършване на партията. Играха се 7 кръга-швейцарска система. В турнира взеха участие 83 състезатели от цяла България, от които 8 международни майстори и 2 гросмайстори.

Ученичката от МГ „Гео Милев" - Плевен, Симонета Иванова игра стабилно през целия турнир, натрупа актив от 4 точки, като постигна 3 победи, 2 ремита и загуби от международен майстор Тодор Галунов и международен майстор Велислав Куков. Симонета зае 2-ро място при жените в генералното класиране след гросмайстор за жени Адриана Николова и беше наградена от организаторите за 1-вото място при девойките до 18 години с грамота и парична премия.

С този турнир стартира и началото на подготовката на Симонета за Европейското първенство по класически шахмат в Прага-Чехия, където състезателката ще представи България във възрастовата група при девойки до 16 години.