Каратеките от Дарис се отличиха на Croatia Grand Prize
Каратеките от Дарис се отличиха на Croatia Grand Prize / личен архив

Шампионска титла, два сребърни и един бронзов медали спечелиха каратеките на КК "Дарис" от силния международен турнир Croatia Grand Prize , в Самобор. Момчетата представяха и националния отбор на надпреварата, в която участваха 1 522 състезатели от 186 клуба и 17 държави.

Иван Иванов спечели титлата на кумите, в категория до 30 кг, при 10- 11 годишните момчета. Той постигна 5 победи и спечели златния медал в конкуренция на 35 каратеки.

Каратеките от "Дарис" се отличиха на Croatia Grand Prize

Бойко Парлапански е със сребърен медал на ката- индивидуално, в конкуренция на 33 състезатели, при 10- 11 годишните.

Сребърен медал на ката завоюва и отборът на "Дарис", в състав- Вилхем Вилхемов, Бойко Парлапански и Иван Иванов.

Вилхемов се окичи с бронзов медал на кумите- индивидуално, в категория 42 кг.
"Много доволен съм от децата, играха на високо ниво. Това бе и най- силния турнир, на който съм ги водил", каза треньорът Борислав Иванов. Той бе и един от водачите на българския национален отбор в Хърватска.

Каратеките на Националния отбор на БНФК спечелиха един златен, два сребърни и един бронзов медал. 17- годишната Силвия Валентинова, от Карате клуб "Аида Нет"- Хасково спечели един златен и един сребърен медал. Тя завоюва златния медал в категория до 53 кг., в нейната възрастова група и сребърен медал при жените до 21 години, в категория до 53 кг. Александра Стублева от Карате клуб "Никон"- София спечели сребърен медал при жените до 21 години, в категория до 60 кг. 14- годишният национал Васил Ривов от Карате клуб "Аида Нет"- Хасково спечели бронзов медал при кадетите до 52 кг.