Гостите бият в Осогово, равенства в Рила
Гостите бият в Осогово, равенства в Рила / Дарик- Кюстендил

Водачите в класирането на областна футболна група "Осогово" постигнаха нови победи и в 5- тия кръг от първенството. Любопитното е, че в 4 от срещите трите точки спечелиха гостуващите отбори.

Един от най- напрегнатите двубой бе в Граница, където местната "Славия" отстъпи с 1:3 на "Септември"- Жабокрът. Светослав Боянов реализира за 0:1, а Деян Димитров изравни резултата през първото полувреме. Огнян Огнянов отбеляза две попадения през втората част, за крайното 1:3. Червени картони за Мартин Йорданов от Жабокрът и Юлиян Георгиев от Граница.

Слокощица спечели гостуването си на Богослов с 1:4, Нов чифлик победиха Горна Гращица като гости с 1:3, а Търновлак си тръгна с 3- те точки от Соволяно, след успех също с 1:3. Багренци добави нови 3 точки към актива си след 1:0 срещу Ябълково.

Лидерът в групата ФК „Кюстендил" надигра „Боила"- Лозно с 4:0, като при 0:0 гостите на два пъти уцелиха напречната греда. Точни за победителите бяха- Даниел Йорданов, Иво Максимов- 2 гола и Андрей Иванов.

Гостите бият в "Осогово", равенства в "Рила"

В група "Рила", в 4 от 5- те двубои не бе излъчен победител. Резултатите: Джерман- Сапарево 1:1, като срещата се игра на терена на гостите, защото Джерман бяха наказани 1 мач лишаване от домакинство; Овчарци- Самораново 0:0; Боровец- Ресилово 2:2 и съседското дерби Кочериново- Рила 0:0.

Отборът на "Славия"- Яхиново поведе в класирането след трети успех, този път като гост над Крайници с 1:2. Яхиново има 9 точки, следват Овчарци и Рила с по 5 точки.