Златните каратеки на АидаНет Вадо-рю пак първенци на Национално първенство
Златните каратеки на АидаНет Вадо-рю пак първенци на Национално първенство / netinfo
3 златни и един сребърен медал завоюваха състезателите на Карате клуб АидаНет Вадо-Рю на Национално първанство в столицата. Състезанието основно трябва да провери готовността на Националния отбор на България, който след 2 седмици ще се яви на Европейско в Италия.

Гюрхан Шабан взел златото при юноши Кумите помогна на юношеския тим да вземе и отборно злато. Заради категорията си обаче до 55 кг. Гюрхан е лишен от възможността да замине за Италия.

Другият златен медалист е Магдалена Веселинова, която се класира първа на Ката при девойките до 21 годишна възраст. В същата възрастова група на Кумите до 60 килограма Антония Куртева спечели сребро.

В комплексното класиране по медали АидаНет Вадо-Рю е пети, макар че според коефициентът на успеваемост поставен от треньорът на младите таланти Георги Ривов те са първи.