Победи за Янтра Габрово и ФК  Трявна
Победи за Янтра Габрово и ФК Трявна / netinfo

Отборът на "Янтра" Габрово размаза с 5-0 като гост състава на "Локомотив" Дряново. Срещата бе от четвъртия кръг на първенството в Северозападната "В" аматьорска футболна група.

Габровските футболисти бяха с класа над своите съперници и  5-те гола бяха най-малкото с което се отърваха дряновските железничари. Точни за "Янтра" в регионалното дерби се оказаха Николай Василев на два пъти, Калоян Илиев, Емил Георгиев-Льонката и Миро Косев.

С постигнатия успех и спечелените три точки "Янтра" Габрово се утвърди на второто място в класирането. Лидер в групата след този кръг е съставът на "Ботев" Козлодуй.

Другият тим от областта ФК "Трявна" пък изигра най-добрият си мач от началото на сезона след като постигна минимална победа при гостуването си в Плевен на местния "Спартак".

Възпитаниците на старши-треньора Христо Кирилов демонстрираха отличен футбол и логично стигнаха до победата. Победното попадение за тревненци заби голмайстора на отбора Ивайло Иванов - Гунди, който се разписа в 47-та минута.

Ето и всички резултати от кръга: Спартак 1919 (Плевен) - Трявна (Трявна) 0:1, Балкан (Белоградчик) - Торпедо 2004 (Борован) 6:0, Ботев (Димово) - Левски 2007 (Левски) 2:1, Локомотив (Мездра) - Бдин (Видин)  2:2, Ботев (Козлодуй) - Локомотив (Горна Оряховица) 2:0, Локомотив (Дряново) - Янтра 1919 (Габрово) 0:5, Гигант (Белене) - Самоводене (Самоводене) 0:7, Ситомир (Никопол) - Академик (Свищов) 0:3.