Каратеките от Самурай са в Португалия
Каратеките от Самурай са в Португалия / фейсбук
Състезателите на Карате клуб „Самурай“ се представят отлично на 19-ото Европейско първенство по Годжу рю, което се провежда в Маиа, Португалия.

Талантливият Пеньо Пенев стана европейски шампион и се окичи със златото в групата 21 години мъже, дисциплина ката.

Малкият Давид Николов стана двукратен шампион при 8 и 9 годишните в дисциплините ката и кумите, категория 32 кг. Симеон Младенов се класира трети в кумите, във възрастовата група 12 и 13 години, кат.38 кг.

карате клуб Добрич

Георги Михайлов стана европейски шампион в дисциплината ката при ветераните /плюс 35 години/, а Таня Дичева зае третото място на кумите при жените.

Над 900 състезатели от 22 държави участват в шампионата. България е представена от 15 каратеки, като шестима са от Добрич. Добричките представители са Давид Николов , Симеон Младенов , Таня Дичева , Пеньо Пенев , Янко Соколов и Георги Михайлов.