Габриела Красимирова стана шампион по спортно ходене на Международен турнир в Словакия / Личен архив

Състезателката на спортен клуб „Добруджа 99” Габриела Красимирова - шампионка на България по спортно ходене на 5 000 м, национална състезателка и участничка на Балканското първенство в гр. Флорина, Гърция, завоюва поредни победи в Международния турнир по спортно ходене, проведен преди дни в Борски Микулаш, Словакия.

Красимирова стартира при девойки младша възраст на 5 км и спечели бронзов медал в дисциплината като подобри личното си постижение от Шампионата на България и Балканиадата с близо 1 минута и 20 секунди и постигна резултат 27.33.

Габриела участва в надпреварата и на 10 км при 2 години по-големи от нея състезатели, където стана шампионка при девойки старша възраст и постигна много добър резултат.